Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!
Nordica Infrared - przełomowa technologia butów narciarskich
   10/22/2018 00:00:00     Narciarstwo    0 Comments
Nordica Infrared - przełomowa technologia butów narciarskich

Nordica Infrared przełomowa technologia butów narciarskich

O przełomowej technologii butów narciarskich Nordica Infrared, była mowa już na początku 2016 roku podczas targów sprzętu zimowego ISPO w Monachium. Dzięki Infrared, Nordica mimo upływu blisko 3 lat, nadal zdecydowanie wyprzedza konkurencję technologicznie w butach narciarskich.

Pierwsze buty narciarskie z technologią Infrared

Pierwsze buty narciarskie z technologią Infrared


Czym jest technologia Infrared?

Technologia Infrared jest połączeniem kilku rzeczy m.in. specjalnego materiału wykorzystanego w skorupach butów narciarskich, maszyny emitującej światło podczerwone oraz narzędzi pozwalających na optymalne dopasowanie buta zewnętrznego do stopy narciarza. Narzędzia to przede wszystkim Nordica Octopus wykorzystujący podciśnienie i Nordica Crocodile wykorzystujący mechanizm hydrauliczny.

Maszyna Nordica Infrared

Maszyna Nordica Infrared

Nordica Speedmachine to pierwsze buty wykonane w technologii Infrared

Pierwszym butem narciarskim wykonanym w technologii Infrared jest Nordica Speedmachine 130. Materiał skorupy tych butów pod wpływem światła podczerwonego staje się formowalny, dzięki temu można dopasować go za pomocą wcześniej wymienionych narzędzi. Największą przewagą technologii podczerwonej jest to, że podgrzewany materiał nie zmienia swojej wewnętrznej struktury. Zachowane zostają jego pożądane właściwości fizyczne i również wygląd.

Buty Narciarskie Nordica Infrared 18/19

Buty Narciarskie Nordica Infrared 18/19

Idea tworzenia idealnie dopasowanych butów narciarskich

Nordica Infrared to nie tylko technologia, to idea tworzenia doskonale dopasowanych butów narciarskich. Połączenie niezwykłych osiągów, z maksymalnym komfortem użytkowania. Częścią idei jest również Nordica Bootfitting Academy, czyli specjalne szkolenia na temat doboru butów narciarskich oraz dopasowywania ich do narciarzy. Dzięki całej koncepcji Nordica, coraz więcej narciarzy zaczęło przekonywać się do pierwszych butów z technologią Infrared – Speedmachine 130.

Polscy narciarze w butach Nordica Speedmachine z technologią Infrared


Polscy narciarze w butach Nordica Speedmachine z technologią Infrared

Rekordowa sprzedaż butów Nordica Speedmachine

Nordica na początku bardzo ostrożnie wprowadzała buty narciarskie z technologią Infrared i w pierwszym roku wykorzystała je tylko w jednej linii butów Speedmachine. Zainteresowanie Speedmachine było większe niż przewidywano. Nordica odnotowała rekordową sprzedaż butów z Infrared, ponad 100 000 par w pierwszym roku!

100 000 sprzedanych butów Speedmachie w pierwszym roku
100 000 sprzedanych butów Speedmachie w pierwszym roku

Nordica Promachine 130 buty, które zdobyły oscara

Obecnie coraz więcej modeli butów narciarskich Nordica wykorzystuje technologię Infrared oprócz Speedmachine sa to m.in. Sportmachine, Dobermann GP oraz najnowsze Promachine. Buty z technologią Infrared zdobywają kolejne nagrody oraz wyróżnienia. Ostatnim jest reddot award 2018 dla butów Nordica Promachine 130. Reddot jest to najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie wzornictwa, określana jest również jako oscar designu.

Buty narciarskie Nordica Promachine 130

Buty narciarskie Nordica Promachine 130

Nordica Infrared – gwarancja wygody

Buty narciarskie Nordica stworzone są w taki sposób, aby od razu były jak najlepiej dopasowane do narciarza. W większości przypadków nie ma więc potrzeby ich modyfikacji. Nordica Infrared jest jednak gwarancją wygody. Jest to pewność, że w razie jakiegokolwiek dyskomfortu podczas jazdy na nartach, buty będzie można zawsze idealnie dopasować do stopy.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments