Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!
Najlepsze buty narciarskie w tym sezonie
   11/20/2018 00:00:00     Narciarstwo    0 Comments
Najlepsze buty narciarskie w tym sezonie

Ranking butów narciarskich


Werdykt dotyczący najlepszych butów narciarskich w każdym sezonie narciarskim nie jest łatwym zadaniem. Konkurencja na rynku narciarskim jest bardzo duża i każda marka narciarska stara się co roku wypuścić jeszcze lepsze buty na narty, niż ubiegłej zimy. W Internecie można znaleźć wiele rankingów butów narciarskich, jednak często ich wyniki odbiegają mocno od siebie. Uważam, że lepiej kierować się bardziej oficjalnymi i niezależnymi nagrodami, niż rankingami często przygotowanymi przez samych sprzedawców danej marki narciarskiej.

Najlepszymi butami narciarskimi w tym sezonie jest Nordica

W obecnym sezonie narciarskim nie ma tak wielu wątpliwości, jak w ubiegłych. Na prowadzenie w butach zjazdowych, niezaprzeczalnie wychodzi Nordica – włoski producent sprzętu narciarskiego specjalizujący się przede wszystkim w butach narciarskich. Nordica za kolekcję na sezon 2018 – 2019, mimo, że w pełni się on jeszcze nie zaczął już otrzymała najważniejsze nagrody!

Nordica najlepsze buty narciarskie w tym sezonie

Nordica najlepsze buty w obecnym sezonie narciarskim

Nordica otrzymała Red Dot Design Award za buty narciarskie

Red Dot Design Award to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Red Dot Design Award przez ekspertów nazywana jest Oscarem designu, co świadczy o randze tego wyróżnienia. Nagrodzone projekty prezentowane są w muzeum wpisanym na listę UNESCO – Red Dot Design Museum.

Nagroda Red Dot dla Nordica

Buty narciarskie Nordica Promachine 130 nagrodzone Red Dot Award

Nordica Promachine 130

Buty narciarskie, które otrzymały Red Dot Award to Nordica Promachine 130. Buty zasłużyły na nagrodę przede wszystkim nową konstrukcją i materiałem, z którego są stworzone. Promachine to nowość sezonu 2018 – 2019, model zastąpił Nordica GPX. Są to buty typowo sportowe, które zmodyfikowano w taki sposób, aby zachować ich osiągi, ale znacznie zwiększyć komfort. Do butów wykorzystano nowy materiał Infrared Bimat PU, który jest lżejszy, ale zachowuje wytrzymałość i właściwości zwykłego Poliuretanu.

Międzynarodowe wyróżnienia butów narciarskich Nordica

Oprócz najważniejszej nagrody Red Dot Award, Nordica w obecnym sezonie została wyróżniona na arenie międzynarodowej przez wiele innych instytucji. Jednym z nich jest największe czasopismo narciarskie w Stanach Zjednoczonych Ameryki – Ski Magazine.

Nagroda Skimagazine dla Nordica

Nagroda Ski Magazine dla Nordica

Magazyn docenił całą kolekcję Nordica Speedmachine oraz to, że Nordica mimo dużych sukcesów w zeszłych latach dalej się rozwija, czego rezultatem w tym roku jest Promachine. Redakcji czasopisma bardzo spodobał się system Grip Walk z gumą Michelin, która zapewnia dużą przyczepność narciarzowi nawet na zmrożonym śniegu i lodzie. Kolejną nagrodę obuwie Nrodica otrzymało od gazety Powder z Kaliforni.

Nagroda Powder dla Nordica

Nagroda dla butów Promachine 130 od Powder.

Powder to legendarna gazeta narciarska skupiająca się na wybitnych narciarzach oraz najlepszych trasach do uprawiania narciarstwa. Jej nazwa to w tłumaczeniu pył, chodzi oczywiście o zimowy pył, który powstaje m.in. poprzez poruszenie nartami śniegu.

Powder docenił przede wszystkim anatomiczną budowę skorupy butów narciarskich oraz buta wewnętrznego. Przekonuje czytelników, aby nie bali się 98mm szerokości butów Nordica Promachine, ponieważ są one zaprojektowane tak, aby można było jeździć w nich przez cały dzień od brzasku do świtu! W razie jakiegokolwiek dyskomfortu buty można dopasować nie tylko poprzez wygrzanie linera, ale również modyfikację skorupy przez Infrared.

Snow Expo Award dla butów zjazdowych Nordica

Snow Expo to największe targi narciarskie w Polsce, odbywające się w Warszawie na Stadionie Narodowym. Podczas tego wydarzenia buty zjazdowe Nordica zostały uznane za najlepsze w tym sezonie!

Nagroda Snow Expo Award dla Nordica

Buty zjazdowe Nordica uznane jako najlepsze w tym sezonie podczas Snow Expo

Nagroda dotyczy całej kolekcji butów zjazdowych Nordica 2018 – 2019, jednak domyślamy się, że o wygranej zadecydowała przede wszystkim najnowsza kolekcja Nordica Promachine. Podczas targów narciarskich Snow Expo buty Promachine, a przede wszystkim but Nordica Promachine 130 cały czas był w ruchu. Pytali o niego klienci, jednak on cały czas był wykorzystywany do prezentacji i szkoleń. Nic dziwnego, jest to wzór do naśladowania, z którego z pewnością w kolejnych sezonach będą brali przykład inni producenci butów narciarskich.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments