Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 21,00 zł

Wibrastopy

Wibrastopy

Wibrastopy, zwane również tłumikami, to wykonane z silikonu lub gumy akcesorium nakładane na naciąg rakiety tenisowej. Mogłoby się wydawać, że wibrastopy zakładane są jedynie w celach estetycznych, tak myślą jedynie osoby nie grające w tenisa ziemnego. Wibrastopy tłumią drgania powstające w trakcie uderzenia rakiety o piłkę, znacznie zwiększają komfort gry i precyzję uderzenia. Używanie tłumika drgań również zależy od preferencji gracza. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie gry bez tego urządzenia, inne odwrotnie. Wśród najlepszych zawodników również jest różnie – Roger Federer nie używa tłumika, natomiast Rafael Nadal korzysta z niego zawsze.

W ofercie mamy tłumiki amerykańskiej firmy tenisowej Prince. Mamy małe, krótkie tłumiki i długie mocniej absorbujące drgania. Wybór tłumika zależy od preferencji. Nawet jeżeli jeszcze nigdy nie korzystaliśmy z wibrastopów, warto spróbować, możliwe, że to jest właśnie klucz do naszego sukcesu w tenisie ziemnym.

Wiele osób zakłada tłumiki niezgodnie z oficjalnymi zasadami tenisa. Mówią one o tym, że tłumik może być zakładany jedynie poza miejscami krzyżowania się strun naciągu. Często tenisiści zakładają go jednak powyżej dolnej poziomej struny, zamiast poniżej. Za takie umiejscowienie Wibrastopu na turniejach ATP oraz PZT grozi dyskwalifikacja.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Aktywne filtry