Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!
Okulary rowerowe

Okulary rowerowe

Miłośnikom kolarstwa polecamy wysokiej jakości sportowe okulary na rower szwedzkiej firmy Bliz. Ich modne wzornictwo oraz doskonałe walory techniczne sprawiają, że cenią je zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy. W sklepie SkiTenis proponujemy okulary rowerowe przeciwsłoneczne, polaryzacyjne, fotochromatyczne, z wymiennymi szkłami oraz z różnym rodzajem powłoki.

Specjalne okulary rowerowe to jedno z niezbędnych akcesoriów każdego kolarza, który pragnie cieszyć się komfortem i pełną ochroną oczu w słoneczne dni. Dobrze zaprojektowane okulary do jazdy na rowerze mają na celu chronić oczy przed urazami mechanicznymi podczas jazdy w trudnym terenie, jak również przed kurzem, pyłem lub owadami, które mogą wpaść nam do oczu. Ich zadaniem jest również ochrona przed rażącym światłem słonecznym.

Okulary przeciwsłoneczne na rower

Podstawowym parametrem, na który warto zwrócić podczas wyboru okularów kolarskich jest przepuszczalność promieni słonecznych. Na rynku znajdziemy modele o przepuszczalności od 18% aż do 100% - te ostatnie sprawdzą się zarówno w deszczowe, jak i w pochmurne dni, a także nocą. Sportowe okulary fotochromatyczne Bliz to okulary, których soczewki dostosowują swoją przepuszczalność światła, w zależności od pogody.

Okulary rowerowe z różnym rodzajem powłoki

Kolejnym czynnikiem wpływającym na jakość gogli na rower jest powłoka stosowana w szkłach soczewek. Wybierać można spośród modeli z powłoką lustrzaną chroniącą przed promieniowaniem IR (okulary rowerowe doskonałe do jazdy w górach lub terenach pustynnych), z powłoką antyrefleksyjną, która ogranicza efekt odbijania się światła, z powłoką hydrofobową, dzięki której woda nie osadza się na soczewce, jak również powłoką oleofobową, chroniącą przed niepożądanym osadzaniem się tłuszczu oraz zabrudzeń.

Gogle Bliz to okulary na rower, które wykonane zostały także z najlepszych gatunkowo materiałów, które chronią przed uszkodzeniami podczas upadku. Zastosowane w nich szkła poliwęglanowe, jak również odpowiednio dopasowane oprawki sprawiają, że jazda na rowerze staje się prawdziwą przyjemnością.
W asortymencie sklepu SkiTenis znajdziecie Państwo specjalistyczne okulary rowerowe Bliz męskie i damskie dedykowane wszystkim grupom kolarzy – amatorom i zawodowcom. Ich niezwykła funkcjonalność, najwyższa jakość wykonania i oryginalny design przyciągnie uwagę każdego miłośnika kolarstwa.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz