Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!
W jakich butach grają zawodnicy Mistrzostw Świata w Siatkówkę?
   09/28/2018 00:00:00     Siatkówka    0 Comments
W jakich butach grają zawodnicy Mistrzostw Świata w Siatkówkę?

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Siatkówkę to już 19. edycja międzynarodowego turnieju organizowanego przez FIVB, którego zadaniem jest wyłonienie najlepszej drużyny na świecie. Od 9 do 30 września 2018 roku na fanów siatkówki czekają liczne emocje i godziny spędzone na dopingu faworyzowanej drużyny.

Złoty medal do domu zabierze jedna z drużyn - tylko, która? Przed zawodnikami reprezentacji z całego świata stoi wyzwanie. Każdy z zespołów ma miesiąc na wykazanie się sprytem, pracą zespołową oraz szybkością. MŚ to okres w którym nic nie może zawieść, dlatego drużyny przyjeżdżają z najlepszym sprzętem.

Oglądając zmagania siatkarzy na tegorocznym turnieju, można zauważyć obecność marki MIzuno.

Mizuno to japoński producent sprzętu sportowego, który charakteryzuje się niezwykle innowacyjnymi technologiami w obuwiu sportowym. Na boiskach możemy zauważyć dwie drużyny grające w butach owego producenta: Włochy i Holandię.

Buty do siatkówki Mizuno Wave Tornado i Lightning Z4

Mizuno Wave Tornado i Lightning Z4

Włoska reprezentacja wystąpiła w dwóch modelach butów Mizuno - Wave Tornado X2 Mid i Wave Lightning Z4 MidMizuno Wave Tornado X2 Mid

Mizuno Wave Tornado X2 Mid

Model o niezwykle wysokim poziomie amortyzacji, wybierany głównie przez atakujących oraz graczy z formacji bloku. Buty Tornado X2 zostały wyposażone w specjalną podeszwę, która pozwala zawodnikowi na wyższe skoki. O amortyzację butów dba pianka AP+ w podeszwie oraz materiał SR touch dodany do tylnej części buta, który absorbuje wstrząsy podczas upadku. Natomiast systemy Mizuno Intercool oraz AIRmesh odpowiadają za komfort i wentylację.

Mizuno Wave Lightning Z4 Mid

Mizuno Wave Lightning Z4 Mid

Buty do siatkówki Mizuno stworzone tak, aby były możliwie najszybsze, niczym światło błyskawicy. Są to również najlżejsze buty Mizuno z wysoką cholewką, ważą tylko 285 g. Aby osiągnąć tak niską masę butów halowych oraz ich odpowiednią amortyzację zastąpiono piankę AP+ innowacynym japońskim materiałem U4icX. Buty Mizuno Wave Lightning Z4 Mid wykorzystują przede wszystkim siatkarze grający w ataku.

Mizuno Wave Hurricane 3 Mid

Mizuno Wave Hurricane 3 Mid

Uniwersalny model na każdą pozycję, z serii Mid wyposażony w podwyższoną cholewkę, która chroni kostki zawodników. Buty siatkarskie Mizuno Hurricane 3 Mid charakteryzuje stabilność oraz komfort. Systemy stabilizujące w Hurricane 3 to AP+, jest to dodatkowa, bardzo lekka warstwa w podeszwie oraz Dynamotion Groove, czyli specjalne żłobienia w podeszwie, które sprawiają, że but trzyma się mocniej boiska. Podczas intensywnych treningów oraz meczów stopa zawodnika musi oddychać. Materiały użyte w konstrukcji Mizuno Hurricane 3 oraz system Removable Insock pozwalają na utrzymanie higieny i komfortu siatkarza.

Buty do siatkówki Mizuno Wave Luminous i Bolt 7

Mizuno Wave Luminous

Holendrzy w tym roku postawili na dwa inne modele butów Mizuno - Wave Luminous oraz Wave Bolt 7.

Mizuno Wave Liminous

Mizuno Wave Luminous

Jest to kolejny, nowy model na obecny sezon. Mizuno Wave Luminous to buty łączące w sobie niezwykły komfort podczas biegu, a także legendarną i typową dla Mizuno przyczepność oraz stabilizację. Każdy z zawodników na boisku daje z siebie 100%, a model Luminous ułatwia to, dzięki wsparciu technologii. Dynamotion Groove, czyli dodatkowe żłobienia w podeszwie, poprawiające przyczepność oraz U4icX czyli materiał amortyzujący w podeszwie, dający świetną amortyzację i trwałość butów halowych Mizuno Wave Luminous.

Mizuno Wave Bolt 7

Mizuno Wave Bolt 7

Model idealny na każdą pozycję. Zapewnia świetną amortyzację oraz lekkość. Jak każdy z modeli Mizuno, posiada innowacje usprawniające grę w piłkę siatkową. Pierwszą z nich jest VS-1, czyli specjalny system pochłaniania drgań, który jeszcze bardziej minimalizuje wstrząsy podczasu upadku. Kolejnym z nich jest Dura Shield - specjalna wkładka chroniąca palce zawodnika oraz zwiększająca trwałość butów Mizuno Bolt 7.

Najnowsza kolekcja, najlepsze buty Mizuno z wysoką cholewką

Mizuno Wave Bolt 7

Buty siatkarskie

Warto zauważyć, że wszyscy zawodnicy Mistrzostw Świata w Siatkówkę, grający w butach Mizuno wybierają modele z najnowszej kolekcji, która jest dostępna od kilku tygodni. Siatkarze wybierają również najwyższe modele, w których obecnych jest bardzo dużo technologii. Na boisku dominują buty siatkarskie z wysoką cholewką, jednak zdarzają się zawodnicy, którzy grają tylko w niskim obuwiu

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments