Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!
Frotki tenisowe

Frotki tenisowe

Frotki zakładane na nadgarstki lub głowę to typowe akcesorium każdego tenisisty. Frotki wykonane są w większości z bawełny oraz materiałów, które nadają odpowiednią elastyczność, aby trzymały się ręki lub czoła. Akcesorium to doskonale wchłania pot oraz inne ciecze.

Tenis ziemny to bardzo dynamiczny sport, w którym refleks pełni niezwykle ważną rolę. Z tego względu tenisista cały czas musi być wpatrzony w przeciwnika, kort i piłkę. Frotki na nadgarstki stworzone są po to, aby wycierać nimi wilgotne czoło, zapobiegając dostawaniu się potu do oczu. Dzięki temu gracz może nieprzerwanie obserwować sytuację na korcie szeroko otwartymi oczami. Z frotek na nadgarstki korzystają niemalże wszyscy czołowi zawodnicy. Jedni mają frotkę na jednej ręce – tak jak Roger Federer lub na obu – jak Rafael Nadal.

Podobne zastosowanie ma frotka na głowę, która stykając się z czołem, bezpośrednio chłonie powstający na nim pot. Frotka na głowę jest również przydatna dla osób z długimi włosami, które często przysłaniają oczy – w tenisie nie ma czasu na odsłanianie włosów ręką. Jednym z zawodników, dla których frotka na głowę była niezbędna jest Björn Borg, pochodzący ze Szwecji.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Aktywne filtry