Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!
Jakie buty do piłki ręcznej?
   08/15/2018 00:00:00     Piłka ręczna    0 Comments
Jakie buty do piłki ręcznej?

Szukając butów do piłki ręcznej powinniśmy zastanowić się jaki jest nasz styl gry i czego tak naprawdę potrzebujemy w wymarzonym sprzęcie. Przed dokonaniem wyboru warto wiedzieć, jakie buty są nam potrzebne, ponieważ to one w głównej mierze chronią nas przed kontuzjami i niedogodnościami podczas gry.

Na rynku są dostępne modele z przeróżnymi technologiami, natomiast nie każda para butów może pasować do danej osoby. Mizuno jest jedną z czołowych marek wśród producentów sprzętu sportowego. W swojej kolekcji posiadają mnóstwo rozmaitych modeli do gry w piłkę ręczną.

Technologia WAVE – rozproszenie siły uderzenia

Producenci Mizuno opracowali technologię Wave. Do tylnej części buta, pod piętą, została dodana dodatkowa płytka, która pozwala rozprowadzić ciężar ciała na całą długość stopy.

buty Mizuno do piłki ręcznej

Jest to bardzo przydatne podczas gry w piłkę ręczną, ponieważ skoki są jej nieodłączną częścią. Zawodnik przy wykonywaniu tego manewru powinien lądować na palcach, lecz podczas dynamicznej gry często jest to niemożliwe. Powtarzające się upadanie na piętę może skończyć się problemami stawów kolanowych, biodrowych i stóp. Dlatego dodatkowa płyta Wave rozprowadza siłę lądowania równomiernie, po powierzchni podeszwy butów.

Buty Mizuno Wave Ghost – idelane na każdą powierzchnię

Buty skierowane do osób, które cenią sobie znakomitą amortyzację, stabilizację oraz odbicie. Ten model wzbogacony jest w system SR Touch - jest to lekki materiał amortyzujący, doskonale absorbujący wstrząsy, a także pozwalający na utrzymanie płynnego i szybkiego przetaczania stopy. Jest to idealny but dla osób, których gra skupia się na szybkości.

Dodatkowo dla komfortu zawodnika Wave Ghost posiadają wymienne wkładki oraz podeszwę z niebrudzącej gumy.

buty Mizuno Wave Ghost

Mizuno Wave Ghost

Sr Touch Mizuno

Buty Mizuno Wave Phantom – dla zaawansowanego zawodnika

Jest to model niezwykle stabilny, wytrzymały i komfortowy. Skierowany głównie do osób, które prowadzą dynamiczną i energiczną grę. Wave Phantom wyposażone są w specjalny system D-Flex Groove - są to specjalne wyżłobione rowki w podeszwie buta które zapewniają większą przyczepność i stabilność na boisku.

buty Mizuno Wave Phantom

Mizuno Wave Phantom

Mizuno D-flex Groove

Buty Mizuno Wave Mirage - buty skrzydłowego

Kolejny model przeznaczony dla szybkich graczy m.in dla skrzydłowych. To co różni je od Mizuno Wave Ghost to dwa dodatkowe systemy wspomagające stopę. Pierwszymi z nich są systemy D-flex Groove i Dynamic Groove - czyli dodatkowe żłobienia w podeszwie buta, które gwarantują graczom maksymalną przyczepność, wspomaganie wykonywania zwrotów i wyskoków. Kolejnym dodatkiem tego modelu jest Dynamotion Fit - wpływa na pełne dopasowanie stóp i butów Mizuno za sprawą lekkiej i bezszwowej cholewki. Dzięki niemu ograniczona zostaje zbędna przestrzeń między stopą a butem gracza.

buty Mizuno Wave Mirage
Mizuno Wave Mirage

DYnamotion FitD-Flex grooveDynamotion-Groove

Buty Mizuno Wave Stealth – but dla zaawansowanych szukających stabilności

Jest to najwyższy model dla piłkarzy ręcznych, przeznaczony dla zawodników obrotowych. Wyposażono je w najnowsze technologie, które mają na celu wspieranie amortyzacji, stabilizacji oraz komfortu podczas długotrwałych i intensywnych treningów. Pierwszym z nich jest materiał AP+ - lekka pianka w wyściółce buta, która zapewnia niesamowity komfort bez zwiększania masy butów. Kolejnym elementem jest system VS-1 - jest on umieszczony w tylnej części podeszwy, jego zadaniem jest pochłanianie drgań i zwiększenie amortyzacji podczas gry.

Buty Mizuno Wave Stealth

Mizuno Wave Stealth

Mizuno VS-1pianka AP+

Kent Robin Tonnesen w butach Mizuno


Kent Robin Tonnesen w butach Mizuno Wave Stealth 4

Podsumowując jeśli szukamy butów do gry szybkiej najlepszym wyborem będzie model Mizuno Wave Ghost bądź Mizuno Wave Mirage. Dodatkowo Mizuno Wave Mirage są skierowane dla bardziej zaawansowanych graczy. Natomiast jeśli nasz styl gry lub pozycja wymagają od nas większej stabilizacji na boisku, wybór stoi między Mizuno Wave Phantom a Mizuno Wave Stealth. I znów, jeśli chodzi o te dwie pary Mizuno Wave Stealth są przeznaczone dla zaawansowanych a model Wave Phantom dla średnio zaawansowanych.

Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć podane wyżej cztery pary i Twój wybór będzie łatwiejszy.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments