Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!
Targi Snow Expo
   11/22/2017 00:00:00     Narciarstwo    0 Comments
Targi Snow Expo

Na początku listopada do stolicy Polski zawitał pierwszy w tym roku śnieg. Wielkie święto dla fanów sportów zimowych odbyło się w pierwszy weekend miesiąca na Stadionie PGE Narodowym pod nazwą Targi Snow Expo. Sztucznie wyprodukowany przez firmę Supersnow śnieg zamieniony został na stumetrową trasę dla narciarzy. Organizatorzy zapewnili uczestnikom także wiele innych atrakcji przewidzianych podczas projektu Snow Expo. Pojawiły się bezpłatne testy sprzętu, lekcje z instruktorami, skocznia narciarska dla dzieci, symulator jazdy na nartach, jak również pokazy mody najnowszych kolekcji narciarskich.

Pierwszy śnieg w Warszawie

Targi najlepszych marek

Na targach Snow Expo znane firmy sportowe zaprezentowały swoje czołowe produkty. Każdy mógł porozmawiać z ich przedstawicielami, jak również przetestować sprzęt zimowy. Produktami oferowanymi przez firmy były przede wszystkim narty, buty narciarskie, ubrania, gogle, jak również inne potrzebne na stoku narciarskim dodatki. Na targach można było spotkać stoiska między innymi takich marek jak: Nordica, Polski Związek Narciarski, NTN Super Serwis, Spyder i mnóstwo innych, których nie sposób wymienić. Pełna lista wystawców znajduje się na stronie wydarzenia.

Odzież narciarska Spyder

Prócz licznych atrakcji, entuzjaści narciarstwa mieli możliwość uczestniczenia w bogatym programie prezentacji, spotkań, wykładów oraz wywiadów przeprowadzonych ze znanymi osobistościami. Opowiadali oni o swojej pasji, doradzali przy wyborze sprzętu, a przede wszystkim zachęcali do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wśród gości, którzy pojawili się na targach znaleźli się między innymi: Apoloniusz Tajner, Staszek Karpiel-Bułecka, Mateusz Kusznierewicz i wielu innych.

Testowanie sprzętu i spotkania ze sportowcami

Podczas targów Snow Expo niemal dwa tysiące osób wypróbowało najnowsze narty, w tym wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. Dla wielbicieli białego szaleństwa zorganizowano zawody sprinterskie z udziałem członków polskiej kadry narodowej w biegach i biatlonie. Pojawili się między innymi Jan Antolec, Paweł Klisz, Dominik Bury, Maciej Staręga oraz polski olimpijczyk w narciarstwie zjazdowym - Marcin Szafrański. Marcin Szafrański jest dwunastokrotnym mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim. W 1992 roku wystartował zaś na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Albertville. Obecnie pracuje jako komentator na kanale Eurosport. Marcin Szafrański jest autorytetem dla wielu zawodników jeżeli chodzi o narciarstwo zjazdowe, a na targach Snow Expo zaszczycił swoją obecnością stoisko prestiżowej marki Nordica.

Marcin Szafrański olimpijczyk w narciarstwie alpejskim

Nordica - niekwestionowany lider wśród sprzętu narciarskiego

Nordica to włoski producent najwyższej jakości nart i butów narciarskich. Firma została założona w 1939 roku, a jej dziedzictwo sięga ponad 75 lat. Znana na całym świecie marka cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów. Swój sukces zawdzięcza między innymi włoskiemu narciarzowi Zeno Colò, który został mistrzem olimpijskim w latach 50. XX wieku.

Po produkty firmy Nordica sięgają narciarze na każdym poziomie zaawansowania i cenią je przede wszystkim za komfort, znakomite dopasowanie oraz niezwykłą wytrzymałość. Firma wprowadzając liczne innowacje technologiczne spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Największą innowacją w ostatnich latach jest technologia Infrared, dzięki, której możliwe jest dopasowanie skorupy butów narciarskich Nordica do danego użytkownika, bez wpływu na jego strukturę i wygląd. Technologia bazuje na promieniowaniu podczerwonym, dzięki któremu możliwe jest uformowanie skorupy do kształtu stopy. Dzięki temu rozwiązaniu Nordica już od 3 lat jest bezkonkurencyjna w dziedzinie bootfittingu.

Buty narciarskie Nordica Infrared

Firma Nordica zaprezentowała na targach Snow Expo najnowszą kolekcję nart oraz butów narciarskich na sezon 2017/2018. Współpracujący z nią Marcin Szafrański doradzał w doborze sprzętu narciarskiego oraz opowiadał o wysokiej wadze dopasowania butów narciarskich do stopy narciarza.

Najnowsza kolekcja Nordica

Buty narciarskie Nordica Speedmachine hitem targów

Spore zainteresowanie wśród uczestników targów wzbudziły przede wszystkim buty narciarskie z kolekcji Speedmachine firmy Nordica, które zmieniły całkowicie myślenie narciarzy o komforcie i wydajności butów narciarskich. Zastosowane w nich rewolucyjne systemy indywidualnego dopasowania, jak również skorupa, zapewniająca wysoką twardość, pozwalają na osiągnięcie idealnego dostosowania buta do stopy narciarza oraz do panujących warunków na stoku. Producent w swojej ofercie posiada sprzęt dedykowany zarówno mężczyznom, jak i kobietom. W związku z tym na stadionie zaprezentowano popularną kolekcję butów Nordica Dobermann, dedykowanych dla bardzo dobrze jeżdżących narciarzy jak i zawodników.

Najnowsze buty narciarskie Nordica

Na swoim stoisku marka Nordica zaprezentowała także modele butów z kolekcji GP, Strider oraz Cruise. Oprócz sprzętu producent przedstawił swoją ofertę akcesoriów narciarskich, w tym między innymi plecaki, torby, pokrowce na narty i buty, rękawice, jak również kijki narciarskie.

Nagroda za najlepsze buty narciarskie dla Nordica, Snow Expo Award

Podczas targów Snow Expo nordica otrzymała nagrodę za najlepsze buty narciarskie! Wyróżnione zostały przede wszystkim buty wykonane w technologii Infrared, czyli przede wszystkim grupa Nordica Speedmachine, Sportmachine i Dobermann. Docenione zostały również nowe buty Nordica Strider do skitouringu i freeride.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments