Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!

Lista produktów marki Uvex

Uvex to jeden z wiodących producentów sportowych akcesoriów ochronnych, w tym przede wszystkim kasków rowerowych i narciarskich, okularów sportowych i gogli, jak również obuwia sportowego. Marka ściśle związana jest z takimi dyscyplinami sportowymi jak narciarstwo alpejskie, biegi oraz skoki narciarskie, kolarstwo szybkie, jazda na rolkach, a także kolarstwo.

Niewielka, rodzinna firma Uvex została założona w 1926 roku w Niemczech, przez Philippa M. Wintera. Początki jej działalności związane są z produkcją pierwszych gogli narciarskich, które na rynku pojawiły się już w latach 30. XX wieku, w szybkim czasie zyskując coraz większe uznanie sportowców. Firma rozpoczęła dynamiczne poszerzanie asortymentu, oferując coraz więcej produktów zarówno do uprawiania sportów letnich i zimowych, a także do codziennego użytku.

Nazwa marki – UVEX - oznacza skrót od określenia Ultra Violet Exluded, czyli wykluczenie ultrafioletu, co zauważalne jest przede wszystkim w goglach, okularach sportowych oraz wizjerach, które w doskonały sposób chronią oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Wśród innowacji stosowanych w produktach są także: materiał poliwęglan Makrolon, powłoka Anti-Fog, technologia Decentred Lens Technologoy oraz Polavision, Variomatic, Litemirror i Supravision.

Produkty marki Uvex charakteryzuje przede wszystkim niezwykła, niemiecka solidność, najwyższa jakość i precyzja wykonania, jak również dbałość o nowoczesny i modny design. Za pełne zaawansowanie technologiczne produktów odpowiada innowacyjne laboratorium badawcze w Niemczech, gdzie zlokalizowane są także dwie fabryki: w Lederdorn i Obernzell.

O prestiżu marki Uvex świadczą także liczne wyróżnienia i nagrody, w tym tytuł „Brand of the Century” z 2010 roku, jak również nagrodę za innowacyjny brand przyznawaną przez jury Plux X Awards w 2011 roku.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz