Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 300zł!
Pistolety do masażu

Pistolety do masażu

Pistolet do masażu to obecnie jeden z najlepszych sposobów na szybkie łagodzenie zakwasów potreningowych, zmniejszenie sztywności mięśni oraz redukcję bóli mięśniowych. Polecany jest zarówno osobom, które ćwiczą rekreacyjnie, jak również sportowcom korzystającym z gabinetów fizjoterapeutycznych. Pistolety do masażu świetnie sprawdzają się także w przypadku osób wykonujących prace biurowe, gwarantując im przyjemny relaks spiętych mięśni.

Jak wygląda pistolet do masażu?

Pistolet do masażu na pierwszy rzut oka skojarzyć nam się może z prawdziwym pistoletem, w którym zaprojektowano praktyczną końcówkę masującą. Pistolety mają wbudowany wyświetlacz, na którym pojawia się informacja o poziomie naładowania baterii oraz poziomie prędkości urządzenia. Każdy z nich wyposażony jest także w ergonomiczną rączkę, dzięki czemu możemy lepiej rozmasować obolałe części ciała.

Ważnym elementem pistoletów do masażu jest także dodatkowe wyposażenie w różne końcówki o zróżnicowanym zastosowaniu. Wśród nich znajdziemy m.in. precyzyjną końcówkę stożkową, przeznaczoną do masażu punktów spustowych, w kształcie litery „U” do masażu kręgosłupa i mięśni łydki, a także płaską końcówkę do masażu mięśni klatki piersiowej. Uniwersalną końcówką jest ta o okrągłym kształcie, która służy do masażu całego ciała.  Pistolet do masażu często sprzedawany jest w zestawie z walizką, która pomieści urządzenie, akumulator oraz wszystkie końcówki wymienne.

Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg z wykorzystaniem pistoletu do masażu?

Pistolety do masażu wybierane są przede wszystkim do masażu punktów spustowych, co pozwala skutecznie zregenerować mięśnie po treningu, a także zmniejszyć stan zapalny, który pojawia się po nadmiernym wysiłku fizycznym. Odpowiednio przeprowadzony masaż dogłębnie oczyszcza mięśnie z kwasu mlekowego, dzięki czemu zakwasy przestają być już tak mocno odczuwalne. 

Pistolet do masażu ma za zadanie także usprawniać krążenie krwi, a co za tym idzie – aktywować mięśnie do pracy i skracać czas rozgrzewki. W związku z tym masaż pistoletem może okazać się zbawienny przed intensywnym wysiłkiem fizycznym, np. meczem lub zawodami. Urządzenie polecane jest dla wszystkich grup sportowców, bez względu na uprawianą dyscyplinę i poziom zaawansowania.

Jak stosować pistolet do masażu?

Zabieg pistoletem ma na celu poprawiać ukrwienie i niwelować dyskomfort różnych części ciała, w tym przede wszystkim okolic karku oraz barków. Każde pulsujące uderzenie wysłane przez pistolet dociera w głąb tkanki mięśniowej, co dogłębnie regeneruje nasze mięśnie. Na początek polecamy wykonanie delikatnego masażu przez około 1,5 minut na każdą część ciała.  Cały zabieg powinien trwać maksymalnie 15 minut, pamiętając o tym, by nie powtarzać go częściej niż 3 razy w tygodniu.

Kiedy nie należy stosować pistoletu do masażu?   

Pistolety do masażu polecane są wszystkim grupom sportowców i osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Warto jednak pamiętać o kilku przeciwskazaniach w stosowaniu pistoletu. Z masażu nie należy stosować w miejscu niezagojonej rany lub ostrego stanu zapalnego. Tego typu zabiegów powinny także unikać kobiety w ciąży, a także osoby z owrzodzeniami, tętniakiem lub miażdżycą.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Aktywne filtry

Marka: HPRegen

Pistolet do masażu HPRegen PRO - Czarny

Pistolety do masażu przydadzą się szczególnie osobom, które często i ciężko trenują. Urządzenie nie tylko przyspiesza regenerację, ale także zwiększa zakres ruchu, jeśli zastosuje się go przed treningiem, by rozluźnić powięź. Dzięki temu przygotowując się do zawodów możesz uniknąć kontuzji związanych z nadmiernym trenowaniem, zmniejszając napięcie...

Cena 379,00 zł
Więcej
W magazynie

Marka: HPRegen

Pistolet do masażu HPRegen PRO - Srebrny

Pistolety do masażu przydadzą się szczególnie osobom, które często i ciężko trenują. Urządzenie nie tylko przyspiesza regenerację, ale także zwiększa zakres ruchu, jeśli zastosuje się go przed treningiem, by rozluźnić powięź. Dzięki temu przygotowując się do zawodów możesz uniknąć kontuzji związanych z nadmiernym trenowaniem, zmniejszając napięcie...

Cena 379,00 zł
Więcej
W magazynie